knipsel
Dirk Caremans - © www.caremans.be

CAPTAIN VAN OVERIS Z Z55801809

Z

knipsel
Dirk Caremans - © www.caremans.be

Geboren op

18/04/2009

Kleur

SCHIMMEL

Stokmaat

169

Hengstennummer

2176

Fokrichting

Springen

Fokker


Dekstation

MEYNAERTS HERMAN, LANGESTRAAT 39 A , 3202 RILLAAR , Belgie

CLINTISSIMO 58605
CLINTON 210127290
IDYLLE 210183694
CAROLUS I 210034486
WAAGE I 210017784
CARTHAGO 210021987
DELMARA 210209689
CAPITOL I 210615475
LACQ 210515874
CALYPSO II 210610574
LORETTCHEN 210025374
CAPITOL I 210615475
PERRA 210044578
CALYPSO I 210603473
FEINE 210461703
AMIRA Z 0369-94
AMADEUS Z
NAVARRA VAN OVERIS
ALME 6650833
GLOGAU Z
DARCO
COURAGE 84.06963
IBRAHIM
GIRONDINE
GRAPHIT 310412264
DUSCHE 31732069
LUGANO VAN LA ROCHE
OCOUCHA
RAMIRO 210389565
UREINA 26105
De vader van Captain van Overis Z is de door Zangersheide aangekochte Clintissimo, zoon van de andere Clinton ( v. Carolus I ), die internationaal sprong met Thomass Voss. In 2010 eindigde Clintissimo met Judy-Ann Melchior op een 18de plaats in de finale op het WK Jonge paarden te Lanaken. Langs moederszijde stamt Captain van Overis Z af van de Nederlandse Reina-lijn ( nr. 8 ). Zijn derde moeder Courage ( v. Ramiro Z ) leverde in combinatie met de BWP ambassadeur Darco verschillende nationale en internationale paarden : Navarra van Overis ( grootmoeder van Captain van Overis – 1.30m ), Troika van Overis met Rodrigo Pessoa en de hengst Udarco van Overis ( v. Darco ) die presteerde met Marc Van Dijck. Captain van Overis Z is een hengst met rasuitstraling die goed in het rijtype staat. Zijn hals heeft voldoende lengte maar is iets hoog aangezet. In zijn bovenlijn is hij goed gesloten. Zijn beenwerk heeft voldoende lengte en bot. In het voorbeen staat hij iets steil. Zijn voeten zijn eerder klein. In stap mist hij wat ruimte en kracht. Hij draaft met oprichting en goed in balans, maar kon wat meer stuwen. Op de harde bodem stapt hij voldoende en draaft hij achteraan wat open. De galop is goed. In vrijheid springt hij snel van grond. Hij springt voldoende in de boog en zwaait goed uit. Onder het zadel oogt hij mooi en geeft hij de ruiters een zeer goed gevoel. Zijn stap is eerder gewoon. In draf heeft hij een goede zelfhouding, wel kon hij iets meer plooien in het achterbeen. Zijn galop is lichtvoetig. Bij het springen onder het zadel houdt hij af en toe het voorbeen lang. Hij bukt goed en maakt zijn sprong goed af. Hij springt met voldoende vermogen. Captain van Overis Z is een aantrekkelijke hengst die op exterieur en springen goed scoort. Info moeder : Amira Z, °1994, 1.70m Deze 18-jarige Amira Z is een grootramige merrie met een goed front. De hals is wat diep aangezet. De rug en lendenen zijn voldoende aangesloten. In het kruis is zij eerder plat en kort. Het beenwerk doet wat steil aan. De bewegingen waren niet te beoordelen door kreupelheid.
Naam Geboortedatum
NIENKE VAN 'T MAAILAND 14/08/2013
PINGALA DEL VERDI 26/06/2015
CORTEZ DEL MAR Z Z55824913 24/05/2013
CIOLETTE MC Z Z55779813